СОДРЖИНА

Дру Бејлор (Орландо Блум), некогаш надежна ѕвезда на компанија за спортски обувки, штотуку е отпуштен поради огромен пропуст на дизајнот на патики и поради загуба од 972 милиона долари, којашто неговата компанија ја претрпела заради фијаското. Но тоа не е доволно лошо, бидејки работите стануваат уште полоши: Дру добива телефонски повик кој го информира дека татко му починал и тој мора да се качи на авион за Елизабеттаун, Кентаки, за да ги земе посмртните останки. На летот со авион, Дру ја запознава Клер (Кристен Данст), стјуардеса и неверојатно позитивна жена која му го менува животот. Во Кентаки, Дру дознава за широчината на животот на татко му и за своите семејни корени. Дру, со помош на Клер, се впушта во откривање на можностите на неговата сопствена судбина.

Слики

ЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаунЕлизабеттаун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фабрика снова (2019)

  image
  Заљубили су се као статисти на сету филма и тумаче главне улоге у љубавној причи њихових живота против турбулентне историјске кулисе. Лето 1961. г., Емил (Денис...
 • Девојка на лош глас (2010)

  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
 • Терминал (2004)

  image
  Патникот Виктор Наворски кој потекнува од една мала источноевропска земја пристигнува на аеродромот во Њујорк. Непосредно по слетувањето, од аеродромскиот...
 • Што ве чека кога чекате принова (2012)

  image
  Приказната го следи животот на пет парови кои ја искусуваат возбудата и изненадувањата што ги очекуваат кога треба да добијат бебе. Сфаќаат дека без оглед што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.