СОДРЖИНА

Повеќе години стариот дрводелец г. Мечам (Роберт Редфорд) ги радувал локалните деца со своите приказни за змејот што живее длабоко во шумата. За неговата ќерка Грејс (Брајс Далас Хауард), која работи како шумарка, овие приказни се само обични приказни... сѐ додека не го запознава Пит (Оакс Фигли). Пит е таинствено десетгодишно дете кое нема семејство и дом и тврди дека живее во шумата со џиновски зелен змеј по име Елиот. А според описот на Пит, Елиот е многу сличен на змејот од приказните на г. Мечам. Со помош од Натли (Она Лоренс), едеинаесетгодишно девојче чиј татко Џек (Вес Бентли) е сопственик на локалната работилница за дрва, Грејс оди да открие од каде дошол Пит, каде припаѓа, како и да ја дознае вистината за змејот.

Слики

Пит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејотПит и змејот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  денес
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  денес
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  денес
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  денес
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.