СОДРЖИНА

Пред хотелот „Сент Реџис во Менхетен, надежниот млад писател Брајан (Ентон Јелчин) ја запознава Ариел (Беренис Марлоу), софистицирана сопруга на еден француски дипломат. Иако е постара, мажена и е мајка на две деца, таа го привлекува Брајан и тие двајца започнуваат афера. Тоа е судир на традиционалните вредности, па неговите родители (Френк Лангела и Глен Клоуз) одвај се справуваат со веста, но Брајан е вљубен до уши. Кога двајцата се вљубуваат, Брајан почнува да посакува нешто повеќе од времето помеѓу пет и седум часот и тие мораат да се соочат со најзначајната одлука во нивните животи. Емотивно деби на сценаристот и режисер Виктор Левин, кое покажува колку упорно може некој да се бори за љубовта кога шансите не се поволни.

Слики

Од 5 до 7Од 5 до 7Од 5 до 7Од 5 до 7Од 5 до 7

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.