poster

Ten Little Indians

Ten Little Indians (1989)

криминалистички, мистерија, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Alan Birkinshaw

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10

СОДРЖИНА

Rehash of classic Agatha Christie story about 10 people who believe they have won a trip to go on an African safari, but are soon killed off one by one by an unknown murderer.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Абецеден убиец (2008)

  image
  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.
 • Малиот сведок (2001)

  image
  Разведен татко открива дека новиот очув на неговиот 12-годишен син не е тоа што се претставува дека е.
 • М (1931)

  image
  На улицама се деца безбрижно играју. Једна девојчица упозна странца који јој поклони балон. Недуго касније њена мајка је тражи, али је не може наќи. Једино се...
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.