СОДРЖИНА

Откако останува без работа, еден повлечен полицаец запаѓа во големи долгови и се наоѓа во безизлезна ситуација. Една вечер, тој добива мистериозен телефонски повик, од кој дознава дека непознат човек му нуди милионска парична награда ако се согласи на игра која се состои од 13 предизвици. Како што предизвиците се нижат еден по еден, секој од нив станува сѐ потежок и поопасен. Елиот започнува да сфаќа дека воопшто не е лесно да ги заработи парите како што претпоставувал на почетокот. Играта се приближува кон крај а тој сѐ повеќе го прекршува законот.
По долго време Лилијан се враќа дома, во родниот град во северозападна Америка, и сфаќа дека многу работи се измениле. Поранешниот полицаец, кој сега е шеф на една криминалистичка организација, почнува да ја прогонува. Шерифот ја советува да го напушти градот, но таа е цврсто решена да му се спротивстави.

Слики

13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови13 Гревови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќен лет (2005)

  image
  Една жена (Рејчел МекАдамс) е киднапирана од странец (Силијан Марфи) на рутински лет. Под закана дека ќе го убијат татко ѝ, таа е принудена да му помогне на...
 • Сат очаја (2021)

  image
  Ејми Кар је на свом јутарњем тренингу када је пријатељица назове са застрашујуќим вестима: полиција је у потрази за наоружаним нападачем који је пуцао из ватреног...
 • Момчето што го запозна онлајн (2010)

  image
  Кога тинејџерката Ками ќе се вљуби во Џејк, кого го запознала преку Интернет, нејзината самохрана мајка сфаќа колку тешко се справува со вљубувањето. Иако Ками...
 • Корумпира (2016)

  image
  Кога поранешна форензичка сметководителка од јавното обвинителство ќе биде повикана да помогне во решавањето на тежок случај, таа ќе ја открие смртоносната мрежа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.