рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Бен Крејн (К. Расел) е поранешен врвен јавач, а денес неговиот тренерски талент им носи богатство на другите. Соња некогаш била врвна кобила, чија успешна тркачка кариера завршила со скршеница на ногата. Таа станува безвредна за сопственикот, кој му е воедно и шеф на Бен, па тој му ја доделува на Бен како отпремнина кога ќе го отпушти. Непоколебливата верба на ќерката на Бен, Кејл (Д. Фенинг) дека Соња може да закрепне, ќе ги соедини двете повредени души во обид да го постигнат невозможното: освојување на Купот на одгледувачи….

Слики

Остварени соништаОстварени соништаОстварени соништаОстварени соништаОстварени соништаОстварени соништа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Going for Gold (2018)

  image
  17-year-old Emma joins a high-school cheerleading team when she moves to Australia with her dad who is a former Air Force Officer.
 • Темен коњ (2008)

  image
  Дијана е балетски наставник и враќајќи се во својот семеен дом открива дека нејзиниот татко страда од деменција. На лице место, таа дознава дека на куќата и’ се...
 • Сурферка на душата (2011)

  image
  Една сурферка-тинејџерка собира храброст да се врати во океанот откако губи рака во напад на ајкула. Оваа инспиративна спортска драма се заснова врз неверојатна...
 • Моето куче Скип (2000)

  image
  Младиот Вили е срамежливо осумгодишно момче, кое во 1942 година живее во Јазу, Мисисипи. Нему му е попријатно да чита отколку да игра некој спорт. Вили е мета на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.