рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(5 гласови)

Слики

ПрограмПрограмПрограмПрограмПрограмПрограмПрограм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот Ричард (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Експрес из Елмире (2008)

  image
  Погледајте истиниту причу о правом америчком хероју! Момак скромног порекла, Ерни Дејвис превазилази немогуќе препреке да би постао први Афроамериканац који је...
 • Американски аутсајдер (2021)

  image
  „Американски аутсајдер“ ја раскажува инспиративната вистинска приказна за Курт Ворнер (Захари Леви), кој од редење полици во супермаркет, стана двократен МВП на...
 • Борг и Мекенро (2017)

  image
  Бјорн Борг, најдобриот тенисер на светот, е на пат кон петта титула на Вимблдон во 1980-тата. Тој само треба да го победи немилосрдниот и зајадлив Џон Мекенро. Со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.