рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Антоан (Жан Дужардан) е светски познат автор на филмска музика и светски познат заводник. Сите се маѓепсани од неговиот единствен шарм. Но сето тоа се менува по една ноќ помината со Алис. Нивната авантура полека се претвора во сериозна љубовна врска. Познатиот композитор набргу заминува за Индија каде што треба да работи на музика за индиската верзија на Ромео и Јулија. Таму ја запознава сопругата на францускиот амбасадор и започнува нова авантура...

Слики

Тој + тааТој + тааТој + тааТој + тааТој + таа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Миран човек (1952)

  image
  Син имиграната се враќа у родну Ирску како би упознао своје корене и породичну историју...
 • Свадбата на Џени (2015)

  image
  Џени Фарел не се срами од својата хомосексуалност, освен пред своето семејство. Кога конечно решава да се скраси и да основа семејство со жена за која нејзиното...
 • Самец (2009)

  image
  Приказна за Бен Калмен, 50-годишник од Њујорк и поранешен успешен продавач на автомобили, кој го уништува својот бизнис поради лоши одлуки... Бен старее: има...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.