poster

Опасна

Dangerous (1935)

драма | САД
Режисер: Alfred E. Green

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

Dan Bellows finds former stage star Joyce Heath a penniless drunk and takes her to his Connecticut home for rehabilitation. Unaware that she is married to Gordon, he asks his fiancée Gail to free him and offers to sponsor Joyce in a play. When Gordon refuses to give Joyce a divorce, she runs the car into a tree crippling him for life. Joyce urges Dan return to Gail, opens her play, and begs Gordon for forgiveness.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  денес
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  денес
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  денес
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  денес
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.