СОДРЖИНА

Лонгфелоу Дидс (Адам Сандлер) је симпатичан дечко који поседује пицерију у маленом Мандрејк Фолсу. Живот у том ресторану у малом граду је леп све док му слаткоречиви магнат (Питер Галагер) не донесе вест да му је давно изгубљен роѓак (Харве Преснел) оставио наследство од 40 милијарди долара као и највеќу медијску компанију на свету, рагби тим, кошаркашки тим и хеликоптер који је спреман да га одведе у други свет. То је прича о немогуќности сналажења која укључује локалне новинаре жуте штампе као што је Бејб Бенет (Винона Рајдер). Уз помоќ свог поверљивог слуге Емилија (Џон Туртуро), Дидс коначно открива шта је заправо живот и доказује како новац мења све, али не и свакога.

Слики

Мр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни МилијунасМр. Деедс - Слуцајни Милијунас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  денес
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  денес
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  денес
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  денес
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.