рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 4.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Волшебната авантура започнува некогаш одамна во една голема шума каде што постои фантастичното кралство наречено Роденција, место каде што живеат прекрасни суштества и моќни волшебници. Тоа е приказна за авантурите и љубовта на едно мало глувче по име Едам, трапав чирак на магионичар, и за прекрасната и самоуверена глувчица Бри, кога ќе мораат да се соочат со многуте опасни пречки за да ја добијат моќта на забот на принцезата и да ги поразат трупите на стаорци со кои командува злобниот Ротекс кој ја напаѓа Роденција (мирното кралство на глувците) за да доминира со нив и да го украде нивното богатство. Среде шумата, магијата на светлината и на темнината, љубовта и омразата ќе се соочат меѓусебно. Едам и Ротекс ќе се борат и само еден од нив ќе биде победник.

Слики

Роденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезатаРоденција и забот на принцезата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хотел Трансилванија (2012)

  денес
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Штрумфови 2 (2013)

  Утре
  image
  Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори...
 • Три мала прасета (1999)

  Утре
  image
  Анимирана бајка о три брата прашчиќа који се пред злочестим вуком скривају у својим куќицама. Једнога дана мајка свиња послала је своја три прашчиќа у свијет, да...
 • Петрова шума (2016)

  Утре
  image
  Универзална парабола о разликама и наученим бинарним опозицијама испричана у три боје. Филм поставља важно питање: ако наша природа никога не угрожава, што нас...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.