poster

ЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРY

Certi bambini (2004)

Режисер: Andrea Frazzi, Antonio Frazzi
FilmBox Arthouse | денес | 18:45

Оценка на корисникот: 7.6/10
(179 гласови)

СОДРЖИНА

Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом.
"Прича о деци" је фокусирана на живот једанаестогодишњака који одраста у сиромаштву и окружен криминалом на улицама Напуља. Његово име је Росарио, кога је игра Ѓанлука ди Ѓенаро, и живи са баком. Мења своје занимање; од ситног криминала до убијања за мафију.
Филм указује на “свакодневне трагедије деце која живе у великим градовима. Росарио је продуцт свог начина живота: може изабрати да буде злочинац или да чини добра дела, може убијати људе или им помагати, може красти или се одреќи свега што има,” како су режисери филма описали.

Слики

ЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРYЦЕРТИ БАМБИНИ = СТОЛЕН ЦХИЛДХООД = ЦХИЛДРЕН'С СТОРY

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Куќата Гучи (2021)

  image
  Кога Патриција Реџијани, аутсајдер со скромно потекло, се мажи со член од семејството Гучи, нејзината амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и...
 • Пари (1983)

  image
  Во потрага по брзи пари, младиот Норберт добива лажна банкнота од 500 франци од негов пријател. Откако ги троши во фотографскиот дуќан, бескрупулозниот сопственик...
 • Дивљи анѓели (1969)

  image
  "Дивљи анѓели" је југословенски играни филм снимљен 1969. у режији Фадила Хаџиќа. По жанру је мешавина драме и криминалистичког филма, а радња приказује како...
 • Сите светци на мафијата (2021)

  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.