СОДРЖИНА

Тркачкиот автомобил Лајтнинг Меквин живее брзо и лудо сѐ додека не заглавува во еден забатален град на Автопатот 66. Таму запознава многу урнебесни ликови кои му помагаат да дознае дека животот не е само трофеи и слава.
Лајтнинг Меквин е тркачки автомобил кој е опседнат со успехот, но кога оди по еден скратен пат и останува заглавен во малиот град Рејдиејтор Спрингс на Автопатот 66, тој открива дека во животот е важно патувањето, а не целната линија. Патувајќи низ земјата за да стигне на една трка во Калифорнија и да се натпреварува против двајца искусни професионалци, Лајтнинг Меквин запознава повеќе чудни ликови, вклучително и Док Хадсон, Сели Карера, како и за’рѓаниот но добар шлеп-камион Мејтер, кој му помага да сфати дека има поважни работи од трофеите, славата и спонзорствата.

Слики

АвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобилиАвтомобили

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Украдена принцеза (2018)

  среда
  image
  Величанствена прича која се догаѓа у време храбрих витезова, прекрасних принцеза и чаробњака, која ќе нам показати да је љубав јача од било које магије. Руслан,...
 • Данскиот музеј (2010)

  среда
  image
  На бандата на Олсен доверена и’ е задача за премиерот. Имено, тие мораат да го украдат оригиналното перо на Ханс Кристијан Андерсен од данскиот Експорт музеј. Но,...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  среда
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Аладин (1992)

  среда
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.