СОДРЖИНА

Во текот на летото 1976 година, 30-годишниот Винс Папале (Марк Валберг) нема баш многу среќа. Тој работел како заменик-наставник двапати неделно, но тукушто открил дека неговото работно место е елиминирано поради буџетските кратења. Неговата сопруга се откажува од него, велејќи дека од него никогаш нема да биде ништо и бара развод. Тој работи како бармен и игра фудбал со пријателите. Кога новиот тренер на „Филаделфија иглс, Дик Фермел (Грег Кинер), објавува дека ќе организира отворен конкурс за тимот, Винс одлучува да се обиде. Тој успева да влезе во тимот и да има тригодишна кариера како професионален фудбалер. Врз основа на вистинита приказна.

Слики

НепобедливНепобедлив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот Ричард (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Трка (2016)

  image
  Заснован на истинитим догаѓајима и животу Џесија Овенса, славног америчког атлетичара, легендарног по свом четвороструком тријумфу на Олимпијским играма у...
 • Крвави за ова (2016)

  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Коб (1994)

  image
  Што прави биографот кога вистината за неговиот субјект е понепријатна од легендата? Тоа е моралната дилема на филмот, кој ги истражува животите на водечкиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.