рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

„Тајниот живот на Мерилин Монро започнува со портрет на младата Норма Џин Мортенсон во борбата што ја води во осамениот живот без љубов и со отсутна мајка. И покрај тешкотиите, Норма Џин станува паметна и амбициозна жена, полна со хумор, и наскоро се претвора во симбол на времето. Таа ужива во славата, а сепак е кревка уметница, очајна за одобрување и заштита од мажите. Надворешниот свет никогаш вистински не ја гледа и не ја разбира вистинската Мерилин, жена која е толку различна од личноста што се претставува во јавноста.
Додека ѝ расте славата, сите три нејзини брака се распаѓаат, вклучително и нејзините врски со Џо Димаџио и со Артур Милер. На крајот, Мерилин никогаш не успева да ги контролира своите внатрешни демони и наближувањето на менталната болест што ја наследила од својата мајка Гледис, жена што ја сака и ја мрази и која сака да ја спаси. Иако нејзиното филмско студио на светот му кажува дека мајката на Мерилин е мртва, голема тајна во животот на Мерилин е дека Гледис останала важен и тежок дел од нејзиниот свет. Додека Мерилин се грижи за својата мајка, нејзината опседнатост со претседателот Џон Ф. Кенеди ја прелева чашата и на крајот ја води до ментална институција. Сепак, додека Мерилин Монро се бори со сите тие работи, таа ги има најуспешните настапи во својот живот, успешно криејќи ги своите мрачни тајни од светот.

Слики

Тајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин МонроТајниот живот на Мерилин Монро

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тие се бомби (2019)

  среда
  image
  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на...
 • Сивиот (2007)

  среда
  image
  Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува...
 • Крвави за ова (2016)

  среда
  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Заувек Бритни (2017)

  денес
  image
  Сада давне 2007. године Бритнеy се појавила у јавности посве обријане главе, након што је објављено да је отишла из клинике за рехабилитацију од дроге након само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.