СОДРЖИНА

Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се согласува да го испрати кај татка си на одмор. Дидие одлучува да победи на конкурс за танц и да собере пари за незаборавен одмор со синот во Австралија. Дидие ги убедува своите пријатели да му помогнат, а тие вработуваат тренер кој треба да го подготви да се натпреварува. Наскоро произлегува дека иако некогаш бил жилав танчер, времето му ги одзело тие способности. Мора многу напорно да работи, за конечно да се појави на сцената.

Слики

ДискоДискоДискоДискоДискоДискоДискоДиско

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.