poster

Пред да те запознаам

Me Before You (2016)

драма, романса | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Thea Sharrock

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.26/10
(43 гласови)

СОДРЖИНА

Луиза „Лу“ Кларк (Емилија Кларк) живее во питорескно гратче во Англија. Без јасна насока во животот, ексцентричната и креативната 26-годишна девојка постојано ги менува работите за му помогне на своето семејство да спои крај со крај. Нејзиниот весел однос е ставен на тест кога се соочува со нов предизвик во кариерата. Прифаќајќи работа во локалниот „замок“, таа станува негувателка и придружничка на Вил Трејнор (Сем Клафлин), богат млад банкар кој е врзан за инвалидска количка поради незгода пред две години и чиј цел свет драматично се променил во еден миг. Тој повеќе ја нема истата авантуристичка душа и сега циничниот Вил целосно се предал. Така е сè додека Лу не одлучи да му покаже дека животот е вреден за живеење.

Слики

Пред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последниот здив (2018)

  понеделник
  image
  Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и...
 • Точак среќе и фантазије (2021)

  понеделник
  image
  Меико за време вожње таксијем схвата да је човек о коме њена пријатељица не престаје да прича заправо њен бивши дечко. Нао има разраѓен план освете професору јер...
 • Патеки (2019)

  понеделник
  image
  Помагајќи ѝ на мајка си која се грижи за куќата на неодамна починатата сестра, срамежливиот осумгодишен Коди (Лукас Џеј) почнува да се социјализира кога се...
 • The Phantom Father (2011)

  понеделник
  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.