рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(64 гласови)

СОДРЖИНА

Луиза „Лу“ Кларк (Емилија Кларк) живее во питорескно гратче во Англија. Без јасна насока во животот, ексцентричната и креативната 26-годишна девојка постојано ги менува работите за му помогне на своето семејство да спои крај со крај. Нејзиниот весел однос е ставен на тест кога се соочува со нов предизвик во кариерата. Прифаќајќи работа во локалниот „замок“, таа станува негувателка и придружничка на Вил Трејнор (Сем Клафлин), богат млад банкар кој е врзан за инвалидска количка поради незгода пред две години и чиј цел свет драматично се променил во еден миг. Тој повеќе ја нема истата авантуристичка душа и сега циничниот Вил целосно се предал. Така е сè додека Лу не одлучи да му покаже дека животот е вреден за живеење.

Слики

Пред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаамПред да те запознаам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Полноќно сонце (2018)

  image
  Срцепарателна љубовна приказна во стилот на најголемите романтичарски класици, со младата ѕвезда од филмот „Игри на гладните“ Бела Торн и со Патрик Шварценегер,...
 • Одлазак у Каиро (2009)

  image
  Удата уредница магазина заљубљује се у старог пријатеља свог мужа док се налази на одмору у Каиру. Џулијет је уредница часописа, среќно удата за Марка, канадског...
 • 32 август на Земјата (1998)

  image
  На 26 години, Симон го преиспитува целиот живот откако преживува ужасна сообраќајна несреќа. Таа го замолува својот пријател Филип да има дете со неа. Филип е...
 • Ствар срца (2006)

  image
  Драма о исконској љубави због које су двоје младих спремни да учине све. Суочени са самоќом, искушењима и раздвојеношќу двоје младих наилазе на највеќи изазов -...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.