poster

Деадлоцкед

Deadlocked (2000)

криминалистички, трилер, драма, мистерија | Португалија, Германија, САД
Режисер: Michael W. Watkins

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Младиќ је оптужен за силовање и убиство. Не верујуќи да је крив, његов отац у судници преузима ствари у своје руке, отима чувару пиштољ и узима пороту као таоце. Инсистира да тужилац поново истражи злочин за који је његов син оптужен. Тужилац открива праву истину, али прекасно.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Полициска приказна (1975)

  денес
  image
  „Полициска приказна“ ја прикажува автентичната приказна за ловот на опасниот криминалец Емил Бусон (Жан-Луј Тринтињан), кој побегнал од затвор во 1947 година. Во...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Дечија прича (2004)

  денес
  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
 • Право време (2017)

  денес
  image
  Након што млаѓи брат заврши у затвору кад пљачка банке поѓе по злу, Цонние Никас (Р. Паттинсон) упушта се у изопачену одисеју поsемљем Неw Yорка да би брата Ницка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.