СОДРЖИНА

Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога заборавената сина рипка Дори одеднаш се сеќава дека има семејство кое можеби ја бара, таа, Марлин и Немо одат на патување да ги најдат... со помош од октоподот Хенк, китот Бејли и ајкулата Дестини! Погледнете ги незаборавните ликови, неверојатните анимации и лудата забава во овој филм!

Слики

Барајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја ДориБарајќи ја Дори

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лугер Цоде 1951 (2016)

  среда
  image
  The story follows a young genius university professor who is able to learn any language. He is asked to decipher a code used in wireless communication: the Luger...
 • Гравот убиец: Засекогаш (2009)

  среда
  image
  Дејството на филмот би можело да биде смесетено во било која урбана џунгла на светот. Складишта полни со илегална роба, мафијаши со машинки и полицајци со работа...
 • Кингсглаиве: Финал Фантасy Xв (2016)

  среда
  image
  Краљ Реџис, владар земље Луцис, нареѓује својој војсци да заштити краљевство од плана империје Нифлхејма да украду свети кристал, који Луцис снабдева магијом и...
 • Ко се боји вука још (2016)

  среда
  image
  Продуценти филмова Снежна краљица доносе нам прелепу причу о пријатељству и љубави једног вука и крда оваца. У магичној далекој земљи, у живописном малом селу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.