СОДРЖИНА

Филм „Америцан Ултра је акциона комедија брзог ритма у којој Мајк (Еисенберг), „миран комшија наизглед лоше среќе и без мотивације, који живи у малом градиќу са својом девојком Фиби (Стеwарт), одједном доживи велики преокрет. Иако није свестан тога, Мајк је заправо изузетно добро увежбан агент-убица који се повукао. За трен ока, кад га његова тајна прошлост сустигне, Мајк се наѓе усред смртоносне владине операције и присиљен је да прикупи сву своју унутрашњу снагу акционог хероја не би ли преживео.

Слики

Америцан УлтраАмерицан УлтраАмерицан УлтраАмерицан УлтраАмерицан УлтраАмерицан УлтраАмерицан Ултра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Забрањен пролаз (1992)

  денес
  image
  Винс и Дон су ватрогасци из Арканзаса. Доспевају на посед мапе која води до украденог злата које је сакривено у једној напуштеној фабрици источног Светог Луиса....
 • Тивка војна (2019)

  денес
  image
  Овој шпански еп се одвива во 1944 г. и ја раскажува приказната за Анселмо, член на герилата кој оглувува после саботажа. Ловен од воен капетан и руски снајперист,...
 • Хотел Мумбај (2018)

  денес
  image
  „Хотел Мумбај“ се темели на вистинска приказна за уништувачкиот терористички напад врз хотелот “Таџ Махал“ во 2008. Ужасниот напад ги доведува гостите и...
 • Самиот ѓавол (1997)

  денес
  image
  Полициски службеник ја открива страшната вистина за својот гостин и неговото крваво минато. Во главните улоги се Бред Пит и Харисон Форд.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.