poster

Стокхолм, Пенсилванија

Stockholm, Pennsylvania (2015)

Режисер: Nikole Beckwith

Оценка на корисникот: 6.9/10
(162 гласови)

СОДРЖИНА

Една млада жена (Саорис Ронан) која била киднапирана од непознат човек кога имала само пет години, се враќа дома кај своето семејство кое одвај го препознава. Таа се обидува да се прилагоди и да се поврзе со тие што најмногу ја сакаат.
Киднапирана пред 17 години, Леја (Саорис Ронан) е пронајдена и се враќа дома кај своите родители Марси и Глен Даргон. Таа го заборавила своето семејство, а ја одгледал киднаперот Бенџамин Мекеј, па не може да се поврзе со луѓето што најмногу ја сакаат. Наместо тоа, таа сака да се врати кај Бен, единствениот татко што го познавала, како и во безбедноста на визбата која бил нејзин дом поголем дел од нејзиниот живот. Марси прави очајнички работи за да се поврзе со Леја, оставајќи го нејзиниот брак во втор план. Кога дејствата што ги презема Марси почнуваат да наликуваат на оние на Бен, Леја се прашува што значи да се биде сакан.

Слики

Стокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, ПенсилванијаСтокхолм, Пенсилванија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Внимавај што посакуваш (2015)

  image
  Неискусен млад човек се впушта во афера со сопругата на богат банкар. Наскоро тој се вплеткува во неочекуван скандал со сомнителна смрт што може да го одведе во...
 • Sightless (2020)

  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • Арбитража (2012)

  image
  Роберт Милер (Ричард Гир) е сопственик на осигурително друштво и очајно сака да ја комплетира продажбата на компанијата, пред да се дознае за неговите матни...
 • Живописен пат (2013)

  image
  Оставени на еден изолиран пустински пат, двајца долгогодишни пријатели почнуваат да си ги напаѓаат меѓусебните животни одлуки. Нивната кавга наскоро се претвора...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.