рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.36/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена сестра, Принцеза Бријета. Оне заједно креќу у борбу против чаробњака како би разбиле чаролију која је заробила њену породицу.

Слики

Foto: SUPER RTLБарби и магични ПегазБарби и магични ПегазБарби и магични ПегазБарби и магични Пегаз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  денес
  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
 • Фунан (2018)

  денес
  image
  Филм говори о борби младе мајке током Хмера револуције, да пронаѓе свог четворогодишњег сина, којег је режим отргао од породице.
 • Малата сирена: Почетокот на Ариел (2008)

  денес
  image
  Кралството Атлантика каде што музиката е забранета е местото во кое ќерката на кралот Тритон, Ариел, ја открива својата љубов во еден нелегален музички клуб, па...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  денес
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.