рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7.91/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

По светскиот хит „Икс-мен: Денови на минатото во иднината, режисерот Брајан Сингер се враќа со „Икс-мен: Апокалипса. Уште од почетокот на цивилизацијата, тој бил обожаван како божество. Апокалипса, првиот и најмоќен мутант, ги собрал моќите од многу други мутанти, станувајќи бесмртен и непобедлив. Откако се разбудил по илјадници години, тој е разочаран од светот што го наоѓа, па собира тим од моќни мутанти, вклучително и Магнето (Мајкл Фасбендер) за да го исчисти човештвото и да создаде нов светски поредок во кој ќе владее. Додека судбината на Земјата виси на конец, Рејвен (Џенифер Лоренс) со помош од професорот Икс (Џејмс Мекавој) мораат да предводат тим од млади мутанти за да го спречат нивниот најголем непријател и да го спасат човештвото од целосно уништување.

Слики

Икс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: АпокалипсаИкс-мен: Апокалипса

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извршители (2010)

  денес
  image
  Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги...
 • Владавина ватре (2002)

  денес
  image
  За време граѓевинских радова које је водила његова мајка, дечак Квин сведочи буѓењу змаја који је годинама мировао у свом поsемљу. Данас, двадесет година касније,...
 • Претседателскиот авион (1997)

  денес
  image
  Радња се догаѓа у службеном авиону америчког председника, кога отимају бивши совјетски специјалци. У отмицу се упуштају да би изнудили ослобаѓање комунистичког...
 • Конан Варваринот (2011)

  денес
  image
  Авантурата што започнува како лична одмазда на жестокиот кимерски воин набргу се претвора во епска борба против силните ривали и страшните чудовишта, а Конан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.