poster

Во потрага по Недојдија

Finding Neverland (2004)

биографија, драма, семејни | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Marc Forster

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(52 гласови)

СОДРЖИНА

Приказна за пријателството на Ј.М. Бари со семејството што го инспирирало да го создаде Петар Пан.
Наградуваните Џони Деп, Кејт Винслет, Дастин Хофман и Џули Кристи играат во оваа волшебна приказна за еден од најдобрите раскажувачи во светот и за луѓето што го инспирирале за неговото ремек-дело, „Петар Пан“! На многу познатиот драматург Џејмс М. Бери (Деп) кариерата му е на крстопат откако неговата последна драма пропаѓа и неговата иднина станува несигурна. Тогаш случајно ја сретнува вдовицата (Винслет) и нејзините четири момчиња. Заемно се спријателуваат и тоа ја поттикнува имагинацијата потребна за да се создаде најдоброто дело на Бери! „Во потрага по Недојдија“ е атрактивна забава со познати ѕвезди.

Слики

Во потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаВо потрага по НедојдијаMiramaxMiramax

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Виски Танго Фокстрот (2016)

  денес
  image
  Тина Феј игра во оваа забавна комедија за пронаоѓањето на себеси на најчудните можни места. Заглавена во рутината, новинарката Ким Бејкер (Тина Феј) одлучува да...
 • Стокхолмски синдром (2018)

  денес
  image
  Филм се заснива на истинитој причи о талачкој кризи и пљачки која се одвила у Стокхолму 1973. године, а која је објављена годину дана касније у чланку „Њујоркера“...
 • Злочин у Џорџтауну (2019)

  денес
  image
  Улрих Мот (Валц), ексцентрични друштвени гребатор, заводи и ожени се богатом старијом удовицом Елзом Брехт (Редгрејв). Иако је Мот три деценије млаѓи од своје...
 • Волшебникот на лагите (2017)

  денес
  image
  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.