СОДРЖИНА

Повратник из затвора Гиллy (Л. Демпсеy) и Ј. (А. Хоwард), ситни преваранти који имају проблема с дрогом, никако да стану на прави пут. Гиллy је намеравао живети поштено, али Ј. је уложио његов новац у посао с оружјем и дрогом. Настојеќи набавити новац под сваку цену, њих се двојица уѓу у послове са сумњивим ликовима - од ирског мафијаша па до психотичног добављача. Уз све то, читаво време беже и од закона....

Слики

ПуцачиПуцачи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извиднички водич за зомби апокалипса (2015)

  петок
  image
  Тројца извидници и долгогодишни пријатели ги здружуваат силите со една опасна келнерка за да се претворат во најчудниот тим од херои на светот. Кога нивниот град...
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  петок
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Зелениот фенер (2011)

  петок
  image
  Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во...
 • Диверзија (2014)

  петок
  image
  Екипа из одсека за наркотике креќе у мисију уклањања једног од најопаснијих картела на свету. Мисија се завршила успешно, а при том је заплењена огромна количина...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.