Оценка на корисникот: 7.6/10
(183 гласови)

СОДРЖИНА

Една судбоносна вечер во еден мал англиски регионален театар за време на Втората светска војна, една актерска трупа ја изведува Шекспировата драма „Кралот Лир. Бомбите паѓаат, сирените ечат, завесата треба да се крене за некој час, но актерот и менаџер Сер (Ентони Хопкинс), кој го игра Лир, го нема никаде. Неговиот гардеробер Норман (Ијан Мекелен) мора да ја одржи продукцијата во живот, но дали Сер ќе се појави навреме и, ако дојде, дали ќе може да настапува таа вечер? „Гардеробер е смешна и длабоко трогателна приказна за пријателството и лојалноста додека Сер се сеќава на своите животни постигнувања и сака да се помири со своите турбулентни пријателства со неговите вработени пред последното паѓање на завесата.

Слики

ГардероберГардероберГардероберГардероберГардероберГардероберГардероберГардероберГардероберГардеробер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 10 ствари или мање (2006)

  image
  Холивудска икона у годинама, чији је страх од неуспеха упропастио некада блиставу каријеру склапа невероватно пријатељство са језичавом благајницом док се спрема...
 • Шевалије (2015)

  image
  Шесторо људи кренуло је у риболов и налазе се у сред Егејског мора, на луксузној јахти. У тренуцима досаде одлучују да играју игру у којој ќе се многе ствари...
 • Go Back to China (2019)

  image
  When spoiled rich girl Sasha Li blows through most of her trust fund, she is cut off by her father and forced to go back to China and work for the family toy...
 • Маторци (1992)

  image
  Џон има све што жели: лепу жену, добру децу, одличан посао и куќу из снова, али његов савршени живот ускоро ќе се сасвим променити. Џонов сенилни отац запалиќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.