СОДРЖИНА

Во еден алтернативен универзум, сосема различните верзии на Супермен, Бетмен и Супер Жена, кои работат надвор од законот, се наместени при серија убиства на познати научници, а владата решава да ги елиминира...
Во алтернативниот универзум, многу различните верзии на Супермен, Бетмен и Супер Жена се соединуваат и ја создаваат „Лигата на правдата“, и покрај тоа што Лекс Лутор е во инвалидска количка, а други луѓе протестираат. Тие често пати работат надвор од законот и ги убиваат злосторниците, но владата на САД ги толерира и соработува со нив до некоја мера затоа што тројцата сакаат да соработуваат со властите и никогаш не убиваат цивили. Сепак, големата параноја и протестите против нивните методи и нивната недопирлива позиција растат. Работите се влошуваат кога се наместени при серија убиства на познати научници кои работат за владата, па претседателката Аманда Волер наредува нивно апсење. Тие одлучуваат по секоја цена насилно да се спротивстават на апсењето, сѐ додека самите не успеат да ги најдат вистинските виновници.

Слики

Лига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовиштаЛига на правдата: Богови и чудовишта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плоди полициската кола (2013)

  вторник
  image
  Плоди је полицијски ауто, задужен да чува ред у свом граду. Сада ќе добити задатак важнији од свих –да заштити нову атракцију парка природе, маму орла ретке врсте...
 • Медо са сјевера 3: Краљевска авантура (2019)

  вторник
  image
  Јин и Деxтер, бивши партнери који обнављају и сакупљају кинеске антиквитете, у сукобу су након што Јин сазна да је Деxтер крао и продавао древне антиквитете из...
 • Ватрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцима (2016)

  вторник
  image
  Бак Даглас, водитељ познате ТВ емисије „Потрага за ванземаљцима”, посеќује Пламенград и сви у граду почињу да траже ванземаљце.
 • Kikoriki: Deja Vu (2018)

  вторник
  image
  Krash decides to throw his best buddy Barry an unforgettable birthday party. He contacts the DejaVu Agency, which organizes exciting time travel adventures. A...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.