рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 6.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Радознали Брајан Стивенсон (Ф. Саваге) бистар је 11-годишњак. Учестале сваѓе оца Глена (Д. Стерн) и мајке Холи Стивенсон (М. Wхиттон) користи да би гледао ТВ и таманио сендвиче. Пошто се породица недавно доселила у Канзас, Брајанова једина пријатељица је девојчица Кирстен Дево (А. Барретто). Свакодневно проблеме му прави разредни грубијан Рони (Д. Ратрај) и његов млаѓи брат Еик (Б. Сваге), који у својој соби често виѓа чудовишта. Једне ноќи Брајан је у мраку своје собе угледао необично створење плаве коже у шареној одеќи, које нестане чим дечак упали светло. Ипак, убрзо се спријатељи са тим створењем које га позове у његов свет...

Слики

Мало чудовиштеМало чудовиштеМало чудовиштеМало чудовиште

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тражеќи љубав за крај света (2012)

  среда
  image
  Огроман астероид јури према Земљи и дани су нам одбројани. Пре распада света, распада се и брак агента осигурања Доџа (Стеве Царелл) кога супруга, чувши да Земљи...
 • Астерикс на олимпијадата (2008)

  среда
  image
  За време на Олимписките Игри Брут, посвоениот син на Цезар, ќе се бори за срцето на убавата принцеза Ирина. Во Ирина исто така е вљубен еден од Галите -...
 • Вистински авантури на младиот врколак (2019)

  среда
  image
  13-годишниот Пол страда од болест која предизвикува растење на влакна по лицето и телото. По катастрофалното појавување на карневал каде што е исмеан поради...
 • Мамурлак 3 (2013)

  среда
  image
  Поминаа две години откако момците одеа по мрачната страна на Лас Вегас и закрепнаа од киднапирање, стрелање по нив и бркање од страна на наркомафијаши во Бангкок....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.