рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(64 гласови)

Содржина

Трошну полицијску станицу 13 у Кливленду, посетио је мафијаш Николас Замбрано (Лоренс Фишбурн). Његов долазак привукао је пажњу појединаца са свих страна закона, а оно што следи задаќе полицајцу Џејку Ронику (Итан Хоук) много потешкоќа. Полицајце и затворенике ове станице очекује дуга ноќ, у којој ќе на све начине покушати да спасу своје животе од немилосрдне банде одлучне да се домогне Замбрана. Уз то и снежна олуја додатно отежава ствари, јер полицијска станица постаје изолована, без могуќности да им неко у скорије време прискочи у помоќ...

Слики

Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13Напад на полициската станица 13

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Автобус број 657 (2015)

  image
  Вон (Џефри Дин Морган)треба да плати 300.000 долари за лечењето на својата ќерка. Кога ќе нема друг избор, тој се здружува со алчниот колега Кокс (Дејв Баутиста)...
 • Црн ден во Париз (2016)

  image
  Мајкл Мaсон (Маден) е крадец кој ќе се најде на списокот на ЦИА кога ќе украде торба во која има нешто повеќе од паричник. Шон Брајр (Елба), агентот што работи на...
 • Нож во грб (2016)

  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • 16 Блока (2006)

  image
  Стариот детектив пред пензија, Џек Мозли (Брус Вилис), добива задача да го превезе ситниот криминалец Еди на суд. Мозли не знае дека Еди е сведок во судењето...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.