рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Барон Кренстон ја репризира својата сценска улога на претседателот Линдон Б. Џонсон во филмот на ХБО Филмови „Докрај. Филмот е адаптација од Роберт Шенкан на истоимената драма, наградена со „Тони, во режија на Џеј Роуч. „Докрај нуди поглед зад сцената во бурната прва година од мандатот на претседателот Линдон Б. Џонсон кога дава заклетва по атентатот на претседателот Кенеди, се справува со ескалацијата на Виетнамската војна и ги балансира спротивставените интереси за да го протурка законот за граѓански права и да ги добие изборите за својот прв полн претседателски мандат.

Слики

ДокрајДокрајДокрајДокрајДокрајДокрај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господарите на Кучеград (2005)

  денес
  image
  Филм за група брилијантни млади скејтери пораснати на опасните улици на Догтаун во Санта Моника, Калифорнија. Познати под името „Момците З“, тие стануваат пионери...
 • Барајќи го Осама (2016)

  денес
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Комичарот (2019)

  денес
  image
  Годината е 1984, а Борис Аркадиев, успешен советски стенд-ап комичар, потклекнува под тежината на славата, цензорството, “поткрепата“ од КГБ и неговите лични...
 • ЖАН ДЕ ЛАФОНТЕН (2007)

  денес
  image
  Рано утрото на 5 септември 1661 година, цел Париз одзвонува бидејќи кралскиот советник Фоке е уапсен. Младиот Луј XIV гордо го презема престолот. Уметниците од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.