СОДРЖИНА

Еден ден пред катастрофалниот земјотрес во Скопје, германскиот диригент Вили Милер се запознава со студентката Јана од Скопје. Двајцата поминуваат неколку денови заедно, а Јана ги евоцира спомените за нејзината семејна трагедија во земјотресот. По неколку години тие се среќаваат на концерт во Скопје, кој го предводи Милер, и ова е воедно можност за нов почеток со него. Јана е пред големо искушение- дали да замине со Милер или да остане со своето момче Гого, за кое ја врзува вистинска љубов.

Слики

Мементо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последниот здив (2018)

  понеделник
  image
  Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и...
 • Точак среќе и фантазије (2021)

  понеделник
  image
  Меико за време вожње таксијем схвата да је човек о коме њена пријатељица не престаје да прича заправо њен бивши дечко. Нао има разраѓен план освете професору јер...
 • Патеки (2019)

  понеделник
  image
  Помагајќи ѝ на мајка си која се грижи за куќата на неодамна починатата сестра, срамежливиот осумгодишен Коди (Лукас Џеј) почнува да се социјализира кога се...
 • The Phantom Father (2011)

  понеделник
  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.