рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа урнебесна пародија на омиленото скриено задоволство на сите - романтичната комедија - ги прикажува актерите Пол Руд и Еми Пелер како најнеобична двојка што ќе ја сретнете надвор од филм на Нора Ефрон. Џоел (Руд) е голем корпоративен бизнисмен кој сака да ја затвори чудната мала продавница за слатки на Моли (Пелер)... и да ѝ го украде срцето. Живеат среќно засекогаш... додека не престанат. Но, можеби продолжуваат? Од режисерот на „Влажно жешко американско лето“ и „Модели“ ни доаѓа оваа свежа и дрска комедија со срце.

Слики

Тие дојдоа заедно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубовни измами (2016)

  image
  Кетрин е моќна директорка која смета дека мажите се преплашени од нејзината кариера, па пријателката ја наговара да направи профил на страница за запознавање и...
 • Лошата наставничка (2011)

  image
  Материјалистката Елизабет Халси (Камерон Дијаз) ја напушта својата работа како наставничка во средно училиште, очекувајќи да се омажи за богатиот свршеник. Но тој...
 • Мојот лажен маж (2018)

  image
  Арогантниот плејбој Леонардо ја најмува самохраната мајка Кејт да му ја чисти јахтата и потоа ја отпушта. Кога паѓа од јахтата и се буди со амнезија, шефот на...
 • Љубав је у ваздуху (2013)

  image
  Француска романтична комедија у којој се женскарош Антоан, адвокат који живи у Њујорку и који путује за Француску на последњи круг интервјуа за посао, у авиону...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.