СОДРЖИНА

Рут е на 35 годишна возраст која очајнички сака да има дете како нејзините стари школски пријателки. Но, тоа никако не ѝ успева.. сѐ до оној момент кога случајно, останатите девојки од друштвото не помислат дека е бремена. Иако на почетокот таа сака да им објасни дека станува збор за недоразбирање, Рут решава да се соживее со новата улога бидејќи е опседната со бебиња, и мисли дека на тој начин повеќе ќе ја почитуваат другарките.

Слики

Земја на труднициЗемја на труднициЗемја на труднициЗемја на трудници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Соседот (2021)

  image
  Берлин, областа Пренцлауер Берг. Даниел (Даниел Брул) е филмска ѕвезда навикната на успехот. Неговиот стан во поткровјето е стилски, а исто така и неговата...
 • Најлепша (2010)

  image
  Године 1971. на популарној плажи недалеко луке Ливорно у Тосцани атрактивна Анна Мицхелуцци пристане да учествује на избору за најлепшу жену. Кад убрзо и победи,...
 • The Second Wedding Night (2005)

  image
  When his widowed sister-in-law and her son come to live with him after World War II, a simple farmer finds his life thrown into turmoil.
 • Paris-Brest (2020)

  image
  Five years after leaving Brest and his family to become a writer in Paris, Colin returns for Christmas. Officially to see his sister and her new baby. In reality...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.