рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Кога една зомбиевска пандемија се шири во еден мал град во Америка и ја заразува 16-годишната Меги (Абигејл Бреслин), властите воспоставуваат протокол за пациентите заразени со смртоносниот вирус. Тие се отстранети од општеството и ги носат во посебни изолациски одделенија за да ја завршат нивната болна и опасна преобразба во зомби. Властите не зборуваат за тоа што следува потоа. Вејд Вогел (Арнолд Шварценегер) не е подготвен да се откаже од ќерка си. По повеќенеделна потрага по Меги, кога таа бега откако ја добива својата дијагноза, Вејд ја враќа ќерка си во нејзиниот дом и кај семејството и маќеата Керолин (Џоели Ричардсон), како и кај двете деца за да се видат во преостанатото време затоа што тинејџерката почнува да доживува особено болна преобразба. Откако ја изгубил мајката на Меги пред повеќе години, Вејд е решен да остане со својата сакана ќерка колку што е можно повеќе.

Слики

МегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМегиМеги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Dita e parë e emërimit (1982)

  денес
  image
 • Зборови (2012)

  денес
  image
  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на...
 • Слутња (2007)

  денес
  image
  Линда у четвртак сазнаје да је њен муж доживео саобраќајну несреќу и да је мртав. Шокирана и потресена, пада у депресију, када јој изненада стиже порука од...
 • The Mother of the Lamb (2014)

  денес
  image
  Cristina (49) has spent her life taking care of her mother Carmen. Single and without a trade or friends, she grows older, year after year in her hometown. A few...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.