poster

Тие луди 80-ти

Everybody Wants Some!! (2016)

Режисер: Richard Linklater
CineStar Prem. 2 | Утре | 02:00

Оценка на корисникот: 7.6/10
(192 гласови)

СОДРЖИНА

Духовно продолжение на филмот кој е прогласен за најдобар тинејџерски филм на сите времиња. Приказната ги следи факултетските искуства на неколкумина ликови кои по многу нешта личат на повозрасна верзија на учениците од средно. Дејството на филмот се одвива во 80-тите години од минатиот век и ги следи животите на бруцошите и бејзбол играчите кои се обидуваат да пронајдат слобода, но и да се однесуваат „одговорно“, сега кога се без надзор на возрасните.

Слики

Тие луди 80-тиТие луди 80-тиТие луди 80-тиТие луди 80-тиТие луди 80-тиТие луди 80-тиТие луди 80-ти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • А сад адио (2000)

  image
  У јутро 31. децембра на једној београдској пијаци Шпиц и Ѓоша продају прасиќе и јелке. Европско лудило крава се на београдској пијаци рефлектује на следеќи...
 • WТФ (2014)

  image
  Дуже од једне деценије траје меѓународна слава коју је Реми Гајар стекао својим неподопштинама објављеним на „Јутјубу. Он је звезда, урнебесно смешан,...
 • Школски авантури (2017)

  image
  Социјално несмасното дете школувано дома, Лијам (Даниел Дохени), се запишува во јавно училиште и се вљубува во популарна девојка со една нога. На разочарување на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.