рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 5.3/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

In 1994, as Ireland played in a World Cup match, terrorists attacked fans at a bar in Northern Ireland. No one has been held to account. Part of the ESPN Soccer Stories series.
A look at the events of 18 June 1994, Republic of Ireland were playing in the World Cup in New Jersey and six fans supporting the team were gunned down watching the game in a pub 24 miles south of Belfast for political reasons.

Слики

Цеасефире массацре

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Измамник (2010)

  image
  Измамникот Еди Саливен ќе падне во големи долгови, па ќе реши да смисли план да заработи пари. Ќе го запознае Волтер, кој собира пари за сиропиталиште и ќе го...
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
 • Девојка од милион долари (2004)

  image
  Одлучна жена работи со огрубен боксерски тренер за да стане професионална боксерка.
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.