рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.89/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Лизи Бредбери (Кирстен Данст) је тениска звезда у успону која живи само за победу. Али кад се заљуби у тенисера на заласку каријере Питера Колта (Пол Бетани) усред гламурозног Вимблдона, Лизи ќе открити да није све у победи или поразу, веќ у томе како играш игру... љубави. Интелигентна романтична комедија о остварењу снова и љубавним ризицима, Вимблдон је суперзабавна прича о љубави преко мреже.

Слики

ВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдонВимблдон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.