рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Филм говори о породичним односима. Радња филма дешава се у породици где отац Живота, жели да од свог сина направи господина и доктора, који ќе бити углаѓен и који неќе морати ни о чему да брине у животу. Али, то није баш једноставно, јер његов размажени син има другачије мишљење о свему и не жели да слуша никога. Он жели да се бави уметношќу, да се проводи са лепим женама, да вози скупа кола, да пије и да троши очеве тешко зараѓене паре.

Слики

Масмедиологија на Балкану

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна азурне обале (2021)

  денес
  image
  Август је 1970. Као и сваке године, милијардер Клод Треншан ињегова супруга бораве у раскошној вили у Сен Тропеу. Чини се да им ништа не може покварити добро...
 • Човекот-птица (2014)

  денес
  image
  Еден актер чија кариера е во опаѓање, а е познат по улогата на еден популарен суперхерој, се обидува да си ја врати славата преку бродвејска претстава....
 • Романтичари (2010)

  денес
  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Маргот на свадбата (2007)

  денес
  image
  Марго и нејзиниот син Клод заминуваат од Менхетен во семејната куќа на Лонг Ајланд, во која живее нејзината сестра Полин, но и Малколм, дембел за кој ќе се омажи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.