СОДРЖИНА

Што ќе добиете кога ќе вкрстите отровен отпад со егзотични пајаци? Ќе ве изедат. Како што знае секој љубител на класичните хорори, ако се под дејство на вистинската хемикалија, пајаците растат до огромна големина и носат ужас за човештвото. Во „Осмоноги чудовишта“, жителите на еден рурален рударски град откриваат дека несреќното излевање на една хемикалија предизвикало стотици мали пајаци преку ноќ да мутираат до големина на теренски возила. И гладни се! Кога се огласува алармот, рударскиот инженер Крис Мекормак и шерифот Сем (Саманта) Паркер мора да мобилизираат една еклектичка група жители на градот, во која се помладиот син на шерифот, Мајк, нејзината ќерка Ешли и еден параноичен радиоводител по име Харлан, за да се борат против крвожедните осумножни ѕверови.

Слики

Осмоноги чудовиштаОсмоноги чудовиштаОсмоноги чудовиштаОсмоноги чудовиштаОсмоноги чудовиштаОсмоноги чудовишта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверлорд (2018)

  среда
  image
  Ништо не може да ве подготви за хаосот во овој филм. Џ. Џ. Абрамс создава неверојатна, возбудлива приказна за еден тим од американски падобранци кои се соочуваат...
 • Среќна Нова 49-та (1986)

  среда
  image
  Прича о два брата различитих опредељења и судбина. Драма се одвија у атмосфери напетости и страха, за време сукоба КПЈ са стаљинизмом, у време информбироа....
 • Карате кид 2 (1986)

  среда
  image
  Повратак Карате Кида, овог пута његове су акције брже и снажније. Он путује у Окинаву да посети оца свог учитеља, који је на самрти. Тај пут води у прошлост у...
 • Легионар Макс (2019)

  среда
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.