рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 7.72/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Гас, Ричи и Кларк се тројца слабаци кои минале многу време како резерви на клупа кога биле мали. Сега добиваат втора шанса. Откако Гас и Кларк го спасуваат синот на еден локален милијардер Мел од неколку насилници на теренот за бејзбол, Мел им дава предлог да им даде пари да патуваат и да играат во еден турнир против младите насилници. Победникот ќе го добие најдобриот стадион во историјата на трошок на Мел. За да ги подготви Гас, Ричи и Кларк за турнирот, Мел ја најмува легендата во бејзбол Реџи Џексон за да ги тренира. Тие стануваат инспирација за резервите низ целиот свет и имаат армија обожаватели помеѓу отфрлените деца додека играат во најважниот натпревар против најдобриот тим во државата, каде победникот зема сѐ.

Слики

РезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервитеРезервите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд (2018)

  недела
  image
  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот...
 • Roads (2019)

  понеделник
  image
  A young man from the Congo in search of his brother attempts to cross Europe's borders. In Morocco, he teams up with a sharp-witted British runaway who pinched...
 • Време за временом (1979)

  понеделник
  image
  У овом научно-фантастичном трилеру, прослављени научник, писац, проналазач и пророк, Х. Дж. Велс, гања Џека Трбосека, једног од најстрашнијих серијских убица свих...
 • Градот Ембер (2008)

  понеделник
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.