poster

Грабнувањето на Хајнекен

Kidnapping Mr. Heineken (2015)

акција, криминалистички, драма, трилер | Холандија, Белгија, Обединетото Кралство, САД
Режисер: Daniel Alfredson

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.35/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Кога неколкумина криминалци, налутени на богатиот сопственик на една пиварница, одлучуваат да го киднапираат и да бараат 35 милиони холандски гулдензи, доаѓа до жестока битка за моќ, проследена со одмазда на Хајнекен против нив.
Амстердам, 1983 година. Алфред Хајнекен (Рутгер Хојер), еден од најбогатите сопственици на пиварница на светот и веројатно еден од највлијателните луѓе во Холандија, киднапиран е од една банда млади криминалци, која го држи за откуп. Деловниот магнат минува 21 ужасен ден окован за ѕид во една ладна и тесна ќелија и е подложен на понижување од киднаперите. Но, откако е платен откупот, а Хајнекен е ослободен, тој започнува лична одмазда против своите киднапери. Филмот „Грабнувањето на Хајнекен“ е итар и напнат трилер во кој ловецот станува плен, а моќта се добива преку волјата.

Слики

Грабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на ХајнекенГрабнувањето на Хајнекен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Двојна игра (1993)

  image
  Наредник Џек Грималди је пандур који је желео најбоље, а добио најгоре – и гоњен је жудњом. Полицијски ветеран на позајмици у јединици за борбу против...
 • Тајно друштво (2000)

  image
  Лук Мекнамара (Ј. Јацксон) вредан је младиќ из радничке породице који напорно ради да би могао да плаќа студије права на угледном универзитету и још напорније...
 • Колатерал (2004)

  image
  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред...
 • Закон ќутања (1985)

  image
  Еди Кјузак је добар полицајац који има јако лош дан. Чикашки полицајац само што није ухватио чланове банде Луиса Камача, када чланови ривалске банде коју предводи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.