poster

Мајчин дан Зекослава мркве

The Bugs Bunny Mother's Day Special (1979)

Режисер: James Davis, Arthur Davis

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.9/10
(187 гласови)

СОДРЖИНА

Зекослав Мрква проводи вријеме у парку и диви се првим прољетним љубичицама. Ондје упозна Роду и они започну разговор о Мајчином дану. Рода саму себе сматра стручњакињом за овакве теме те се хвали јер сматра да је и она заслужна јер се овај дан посебно обиљежава.

Глас: Mel Blanc, June Foray
Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 23 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тошо Мачорот: Почетокот (2015)

  image
  Тошо Мачор ќе ги освои вашите срца со својот шарм. Дали некогаш сте се запрашале како оваа итра мачка ја започнала својата приказна? Сега ќе дознаете како...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Три мала прасета (1999)

  image
  Анимирана бајка о три брата прашчиќа који се пред злочестим вуком скривају у својим куќицама. Једнога дана мајка свиња послала је своја три прашчиќа у свијет, да...
 • Брод (1921)

  image
  Buster Keaton has built a boat in his house and called it Damfino, meaning damn fine. By the end of the film, he has successfully demolished his house, drowned...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.