poster

Зекослав мрква на двору краља Артхура

Bugs Bunny in King Arthur's Court (1978)

Режисер: Chuck Jones

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

Зекослав Мрква путује кроз вријеме до ере краља Артура, доба мачева, змајева и витешких двобоја. Сир Елмер га ондје замијени за змаја и тиме креќу нове авантуре свима омиљеног цртаног зеца! Цртиќ се темељи на роману 'Yанкее на двору краља Артхура' Марка Тwаина.

Глас: Mel Blanc
Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 25 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Веверичја посла (2015)

  image
  Веверица намерава извести велику пљачку у фабрици џиновских ораха...
 • Тошо Мачорот: Почетокот (2015)

  image
  Тошо Мачор ќе ги освои вашите срца со својот шарм. Дали некогаш сте се запрашале како оваа итра мачка ја започнала својата приказна? Сега ќе дознаете како...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • 30 Years And An Ocean In Between (2020)

  image
  Jaume, who was once a passionate young man, has become a disillusioned middle-aged man who has lost his desire to write and can't remember the last time he fell...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.