СОДРЖИНА

Т. Ц. Џефордс (Wалтер Хустон) је препредени и успешни ранчер који се верио са богатом Фло Бурнет (Јудитх Андерсон). Његова кќи Вансе (Барбара Станwyцк) не прихвата ову вест са одушевљењем. Наиме она је у вези коју је иницирао њен отац и то са Рипом Даровом (Wенделл Цореy), коцкаром, и уопште не мари за своју будуќу маќеху. Меѓутим, Џефордсови макјавелистички манири разбеснеќе Вансе, нарочито када он убије једног од њених пријатеља. Тада се она заклиње да ќе се осветити оцу и удружује се са Рипом само како би била сигурна да ќе успешно спровести своје планове.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без особени обележја (2020)

  вторник
  image
  Магдалена, мајка во потрага по исчезнатиот син кој исчезнал на пат кон границата со САД, се среќава со Мигел, неодамна депортиран од САД во Мексико. Заедно, тие...
 • Полароид (2019)

  вторник
  image
  Једна адолесценткиња набаса на стари полароид и ускоро открива да тај фото-апарат крије ужасну тајну: ко год се фотографише њиме доживи трагичан и насилан крај....
 • Офлајн (2012)

  вторник
  image
  Ејдан уште како тинејџерка добивала анонимни пораки на интернет и по телефон, кои звучеле како да се испратени од опседнат обожавател. И покрај сите мерки на...
 • Паркленд (2013)

  вторник
  image
  „Паркленд“ ги прераскажува хаотичните настани во Далас на 22 ноември 1963 г. кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди. Филмот раскажува вистинска приказна за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.