poster

Фатална несреќа

Crash (2004)

Драма, Криминал, Трилер | САД, Германија, Австралија
Режисер: Paul Haggis
CineStar TV2 | 20.12.23 | 01:50

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Домаќица из Брентвуда и њен супруг, јавни тужилац. Иранац, власник продавнице. Двоје полицијских детектива који су уједно и љубавници. Афро-амерички телевизијски редитељ и његова супруга. Мексички бравар. Двојица крадљиваца аутомобила. Полицајац без искуства. Средовечни корејски супружници… Сви они су становници Лос Анѓелеса. И у следеќих 36 сати, сви они ќе се сударити… Провокативан, храбар поглед на сложеност расних сукоба у Америци, ово је редак филмски доживљај - филм који ќе натерати сваког да преиспита своје предрасуде. Зарањајуќи у невероватну мешавину раса у Лос Анѓелесу после највеќег терористичког напада у историји САД-а, ова снажна урбана драма истражује страх и лицемерје из више перспектива ликова који улазе и излазе из живота једних или других. На попришту расних сукоба нико није сигуран. Исто тако, нико није имун на прокључали бес који покреќе насиље - и мења животе…

Слики

Фатална несреќаФатална несреќаФатална несреќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пуштете го (2020)

  image
  Дајан Лејн, номинирана за Оскар, и Кевин Костнер, добитник на Оскар, играат заедно во овој трилер кој се одвива во 60-тите како пензионираниот шериф Џорџ Блеклиџ...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Кога јагнињата ќе стивнат (1991)

  image
  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.