poster

Гагарин: Први у свемиру

Gagarin. Pervyy v kosmose (2013)

драма, историски | Руската Федерација
Режисер: Pavel Parkhomenko
DigitAlb EuroFilm | четврток | 06:31

Оценка на корисникот: 7.4/10
(174 гласови)

СОДРЖИНА

GAGARIN: FIRST IN SPACE, is a feature film featuring amazing SFX, that celebrates the bravery and achievements of Yuri Gagarin - the first man in space. On April 12, 1961, Soviet cosmonaut Gagarin blasted off in a Vostok rocket and he orbited Earth for 108 minutes. He was the cosmonaut who was selected from over three thousand fighter pilots throughout the Soviet Union. Once chosen Gagarin is fast tracked to train for the unknown and the trip of a life time!

Слики

Гагарин: Први у свемируГагарин: Први у свемируГагарин: Први у свемируГагарин: Први у свемируГагарин: Први у свемиру

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лав (2016)

  image
  Петгодишниот Сару се губи во возот што го носи илјадници километри низ Индија, далеку од домот и семејството. Тој мора да научи да преживува сам во Калкута, пред...
 • Украдени години (1999)

  image
  Сузана е депресивна и не знае што да прави откако завршува средно училиште во доцните 1960-ти. Обидот за самубиство ја носи во менталната институција „Клејмор“...
 • Ние децата од железничката станица ЗОО: приказната за Кристијане Ф. (1981)

  image
  Кога 13-годишната Кристијане влегува во диско сцената во Берлин доцните 1970-ти, нејзиниот живот целосно се менува. Нејзините нови пријатели земаат ЛСД и хероин и...
 • Богови и чудовишта (1998)

  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.