poster

Потера за Мораном

Assault on Dome 4 (1996)

Режисер: Gilbert Po

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 5/10
(115 гласови)

СОДРЖИНА

У овом СФ филму, меѓугалактички екстремиста Алеx Wиндхам је преузео контролу над Доме 4, научно истуреном положају на другој планети, након бега из казнене колоније на Марсу. Wиндхам присиљава особље Доме 4. да конструишу ново оружје, да га он може користити за уништење својих непријатеља...

Слики

Потера за Мораном

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хълк (2003)

  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
 • Матрикс: Револуции (2003)

  image
  Во ова експлозивно финално поглавје на Матрикс трилогијата, Нео (Кијану Ривс), Морфеус (Лоренс Фишбурн) и Тринити (Кери-Ен Мос) се борат да го одбранат Зион,...
 • Окупација: Мисија Дожд (2020)

  image
  Две години во интергалатичка инвазија на Земјата, преживеаните се борат во очајна војна. Додека жртвите се зголемуваат секој ден, отпорот – заедно со некои...
 • Дина (1984)

  image
  Далечна галаксија, во далечна иднина во годината 10191. Аракис е пуста планета и единствен извор на Зачинот, важен лек користен при вселенските патувања од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.