СОДРЖИНА

Во модерната „зоотропола“ во која живеат животни, полицајката Џуди Хопс е првата зајачица во полициските сили на градот. Таа добива шанса да го реши својот прв случај, па дури и ако мора да се здружи со итриот лисец Ник Вајлд.
Од „Волт Дизни Анимејшн студиос“ пристигнува хумористичната авантура која се одвива во модерната животинска метропола, „зоотропола“. Градот се состои од разни квартови во кои живеат животни од различни животни средини и тоа е место каде што, без разлика кој си, од најголемиот слон до најмалото глувче, можеш да станеш што ќе посакаш. Но, кога пристигнува новата полицајка Џуди Хопс, таа открива дека да се биде прва зајачица во полицијата не е лесна работа. Решена да се докаже, таа ја користи шансата да реши еден случај, дури и ако тоа значи да се здружи со итриот лисец Ник Вајлд.

Слики

ЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотрополаЗоотропола

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тврд орах (2014)

  вторник
  image
  Филм прати авантуре Сарлија, несташне веверице из градског парка и његовог пријатеља пацова Грејсона. Сарли је избачен из свог парка и присиљен да живи у...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • АСТЕРИКС И КЛЕОПАТРА (1968)

  денес
  image
  Један архитекта, којем је Клеопатра наредила да за три месеца изгради палату у Александрији да би добила опкладу са Цезаром, тражи помоќ Астерикса, Обеликса и...
 • Чаролија кексиќа (2017)

  денес
  image
  Овен Хантингтон је проводио дане или на послу или спавајуќи, сваки дан исто. Тако је било све до једног дана када је сазнао да му је давно нестали ујак у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.