СОДРЖИНА

Секси Чоколада, т.е. Мајкл, е најновиот егзотичен танчар во најжешкиот ноќен клуб „Чоколаден град“. Мајкл мора да се справи со неочекуваниот притисок кога им станува омилен на жените што го посетуваат клубот.
Добре дојдовте во „Чоколаден град“, каде што музиката е жешка, расположението е волшебно, а егзотичните танчари се неодоливо вкусни. Жените полудуваат додека овие мускулести, талентирани мажи им ги остваруваат фантазиите, а пристигнувањето на новиот млад егзотичен танчар (Роберт Ришард) ја вжештува атмосферата како никогаш претходно. Дома тој си е Мајкл, студент од градот, кој се обидува финансиски да ѝ помогне на својата мајка (Вивица А. Фокс). Сепак, кога неговата работа не му овозможува да ги плати сметките, Мајкл го пронаоѓа успехот во танцувањето во ноќен клуб под псевдонимот Секси Чоколада. Кога почнува добро да заработува, Мајкл мора да се справи со неочекуваниот притисок на тоа да биде омилен танчар на посетителките на клубот, додека ја крие својата нова професија од мајка си и од девојката.

Слики

Чоколаден град

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Против Кинга (1974)

  понеделник
  image
  Деца малог града скупљају новац за чамац, који им непрестано одузима силеџија. Не знајуќи како да му се одупру, у приспелом болесном скитници, некадашњем боксеру,...
 • Време на невиност (1993)

  понеделник
  image
  Филмот на Мартин Скорсезе од 1993 г. е богата драма за пристојноста и потиснатите страсти во 1870-тите во Њујорк. Даниел Деј-Луис игра чесен адвокат, свршен со...
 • Flutura in my cab (1988)

  понеделник
  image
  Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes...
 • Во туѓа лента (2002)

  понеделник
  image
  Саобраќајни шпиц у једној од најпрометнијих њујоршких улица иначе не би покренуо низ догаѓаја који би могли угрозити животе два човека, али... Тог кобног дана,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.