СОДРЖИНА

Бизарна хорор комедија о необичном младиќу, његовим љубимцима који говоре, као и о стварима које могу да се десе када изненада престанеш да узимаш (с разлогом преписане) лекове.На први поглед, Џери је симаптичан момак. Згодан је, дружељубив, пун оптимизма, и воли животиње. Али, има проблеме. Озбиљне. Његов психотерапеут га ставиља на строг режим антипсихотика, јер кад Џери престане да узима лекове, гласови се врате: пас га уверава да је добар момак, а мачка га стално подсеќа да је поремеќени идиот, ког нико не може да воли. Одлучан да докаже мачки да није у праву, Џери позива сарадницу Фиону да изаѓу на вечеру. Испоставиќе се да је Џери лош избор за излазак. Баш, баш рѓав.

Слики

ГласовиГласовиГласовиГласови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
 • Мало парче од рајот (2011)

  денес
  image
  Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното...
 • Божиќно дописивање (2018)

  денес
  image
  Ауторица апликације за проналазак партнера долази куќи за благдане и тражи рјешење за своје пословне проблеме. А онда сусреќе своју бившу љубав.
 • Пронаоѓањето на лагата (2009)

  денес
  image
  Во свет каде луѓето ја зборуваат вистината, еден сценарист ја измислува „лагата“ и го менува не само начинот на кој се прават филмовите, туку создава основа и за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.